Altın Fiyatları 5 Haftanın En Yüksek Seviyesine Yaklaştı

Çin ve ABD arasında yaşanan ek gümrük vergisi krizi gelişmesine yönelik, ABD Hazine Bakanı tarafından yapılan ılımlı açıklama piyasalarda tansiyonu düşürdü. Altın beş haftanın zirvesine yaklaştı.

ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşına yönelik endişelerin bir nebze olsun azalması dolarda gelgitlerin yaşanmasına sebep olurken, altın fiyatlarının beş haftanın en yüksek seviyesine yaklaşmasını sağladı. Geçtiğimiz Cuma günü 172,8 lira tarihi rekor kıran gram altın, 172 liranın üzerinde seyrediyor.

Okumaya devam et “Altın Fiyatları 5 Haftanın En Yüksek Seviyesine Yaklaştı”

FED Faiz Kararını Bekleyen Piyasalar Sakin Seyrediyor

Piyasalar, bu akşam açıklanacak olan FED faiz kararı öncesinde sakin dakikalar geçiriyor. Uzmanlar faiz kararının olası sonuçlarını ve Türk lirası üzerindeki etkilerini değerlendirdi.

Piyasalar hafta başından bu yana nefeslerini tutmuş bir vaziyette, bu akşam açıklanacak olan FED faiz kararlarını bekliyor. Genel beklenti ABD Merkez Bankası’nın Mart ayı toplantısında 25 baz puanlık bir artış yapacağı yönünde.

Okumaya devam et “FED Faiz Kararını Bekleyen Piyasalar Sakin Seyrediyor”

Altın Ticaret Savaşları Endişesi ile Yükselişe Geçti!

Yaptığı her açıklama ve aldığı her kararla olay yaratan ABD Başkanı Donald Trump’ın, çelik ithalatına ek gümrük vergisi planı geçtiğimiz haftadan bu yana en önemli gündem konusu oldu.

Trump’ın bu kararı ticaret savaşlarının piminin çekilmesi olarak nitelendirilirken, piyasalar ağır baskı altında kalmaya devam ediyor. Güvenli liman olarak görülen altın ise böylesi karışık bir ortamda yükselişe geçti!

Okumaya devam et “Altın Ticaret Savaşları Endişesi ile Yükselişe Geçti!”

Gram Altın Haftaya Yükselişle Başladı! Gümüş Fiyatlarında Son Durum!

Haftanın ilk işlem gününde altın pozitif seyrederken, diğer değerli metallerde yatay bir eğilim hakim. Emtia grubunda son gelişmeler ve fiyatlar haberimizde…

Okumaya devam et “Gram Altın Haftaya Yükselişle Başladı! Gümüş Fiyatlarında Son Durum!”

2018 Tarımsal Emtialar için Toparlanma Yılı Olabilir!

Dünyanın önde gelen finans kuruluşları, bu yıl tarımsal emtia ürünleri için tahminlerini açıkladı. Detaylar haberimizde…

Finans kuruluşları, 2018 yılında tarımsal emtia ürünlerinin nasıl bir seyir izleyeceğini değerlendirdi. Aralarında; Rabobank, ABN Amro, Cohen & Steers ve Goldman Sachs’ın olduğu finans kuruluşları tarafından yapılan değerlendirmeye göre, tarım ürünlerinde fiyatların psikolojik bariyerleri aşabileceği düşünülüyor. Analistler birçok tarım ürünü için fiyatlarda, yukarı yönde beklenti içerisinde olduğunu belirtti. Okumaya devam et “2018 Tarımsal Emtialar için Toparlanma Yılı Olabilir!”