Altın Piyasasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Altın piyasalarında yatırım yapmaya başlayanlar için dikkat edilmesi gereken noktaları detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Altın piyasalarında yatırım yapmaya başlamadan önce bilgi ve deneyim sahibi olmanız çok önemlidir. Sahip olduğunuz bilgi ve deneyimler sayesinde daha bilinçli altın alım – satım işlemleri yapabilirsiniz. Bunların sonucunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini de çok iyi bilirsiniz. Şimdi sizlere altın piyasasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir detaylı bir şekilde anlatacağım.
Okumaya devam et “Altın Piyasasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?”

Altın Fiyatları 5 Haftanın En Yüksek Seviyesine Yaklaştı

Çin ve ABD arasında yaşanan ek gümrük vergisi krizi gelişmesine yönelik, ABD Hazine Bakanı tarafından yapılan ılımlı açıklama piyasalarda tansiyonu düşürdü. Altın beş haftanın zirvesine yaklaştı.

ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşına yönelik endişelerin bir nebze olsun azalması dolarda gelgitlerin yaşanmasına sebep olurken, altın fiyatlarının beş haftanın en yüksek seviyesine yaklaşmasını sağladı. Geçtiğimiz Cuma günü 172,8 lira tarihi rekor kıran gram altın, 172 liranın üzerinde seyrediyor.

Okumaya devam et “Altın Fiyatları 5 Haftanın En Yüksek Seviyesine Yaklaştı”

Online Altın Ticaretinin Faydaları Nelerdir?

İnternet üzeriden altın ticareti yapmanın faydaları nelerdir detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Altın alım ve satımı birçok alanda yapılıyor. İsterseniz fiziki yollarla, isterseniz fiziki olmayan yollarla altın işlemlerinizi yapabilirsiniz. Altın yatırımı yapmaya başlamadan önce tercih ettiğiniz alanı çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Şimdi sizlere online altın ticaretinin faydaları nelerdir detaylı bir şekilde anlatacağım.

Okumaya devam et “Online Altın Ticaretinin Faydaları Nelerdir?”

Bankada Altın Hesabı Açtırmak Karlı mı?

Altın yatırımı yapmak için bankada altın hesabı açtırmak karlı olur mu? Detaylarıyla birlikte cevabını veriyoruz.

Altın alım ve satımı yapmak günümüzde artık daha kolay ve avantajlı. Bu nedenle bankalar, E-ticaret sitelerinde, borsa ve forex gibi finans piyasalarında, kuyumcular kolaylıkla altın yatırımı yapılıyor. Altın yatırımı yapmak için doğru kaynaklardan bilgi almanız ve ona göre yatırıma başlamanız sizlerin yararına olacaktır. Şimdi sizlere bankada altın hesabı açtırmak karlı mı? Detaylarıyla cevabını açıklıyorum.
Okumaya devam et “Bankada Altın Hesabı Açtırmak Karlı mı?”

Altın Alış Satış Nedir? Nasıl Yapılır?

Altın alış ve satış nedir, nasıl yapılır merak edenler için tüm ayrıntılarıyla anlatıyoruz.

Altın alım ve satım işlemlerinizi fiziki veya fiziki olmayan yollarla yapabilirsiniz. Yapacağınız altın işlemlerinizden yüksek kazançlar elde edebilmeniz için bilgi ve deneyim sahibi olmanız çok önemlidir. Finans piyasalarında altın işlemlerinizi yapmaya başlamadan önce piyasayı çok iyi öğrenmeli ve takip etmeniz gerekmektedir. Şimdi sizlere altın alış satış nedir, nasıl yapılır anlatacağım.

Okumaya devam et “Altın Alış Satış Nedir? Nasıl Yapılır?”

Altın Fiyatları Neden Dalgalanır?

Altın fiyatlarında düşüş ve yükseliş gibi neden dalgalanmalar oluyor? Cevabını detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Altın alım – satımı yıllardır yapılıyor. Yatırımcılarının yüzünü güldüren altın finans piyasalarında da boy gösteriyor. Fiziki ve fiziki olmayan yollarla altın yatırımı yapabilirsiniz. Altın fiyatlarındaki dalgalanmaları çok iyi takip ve analiz etmeniz gerekmektedir. Şimdi sizlere altın fiyatları neden dalgalanır cevabını vereceğim.

Okumaya devam et “Altın Fiyatları Neden Dalgalanır?”

Gram Altın Haftaya Yükselişle Başladı! Gümüş Fiyatlarında Son Durum!

Haftanın ilk işlem gününde altın pozitif seyrederken, diğer değerli metallerde yatay bir eğilim hakim. Emtia grubunda son gelişmeler ve fiyatlar haberimizde…

Okumaya devam et “Gram Altın Haftaya Yükselişle Başladı! Gümüş Fiyatlarında Son Durum!”

Hamit Altın, Ata Altın ve Ziynet Altın Fiyatları 2018’de Ne Olur?

Yatırım altınları arasında yer alan; Hamit, Ata ve Ziynet altın fiyatları için yapılan 2018 tahminleri, bu yazıda sizleri bekliyor.

Altın piyasasında son birkaç yıldır devam eden karmaşa 2017 yılında da kendini fazlasıyla hissettirdi. Yatırımcılar her ne kadar ons ve gram bazıyla ilgilense de diğer türler sessiz sedasız dalgalanmasını sürdürüyor. 2018 yılının ise altın için yükseliş getireceği beklentileri güçleniyor. Zaten 2017’nin sonunda ve 2018’in başında gelen yükselişler sonrasında büyük bir psikolojik seviye geçişi gözlendi. Bu durumda fiziki olarak yatırımlarını sürdürenlerin Hamit, Ata ve Ziynet altın etrafında yeniden toplanmaya başladığı söylenebilir. Okumaya devam et “Hamit Altın, Ata Altın ve Ziynet Altın Fiyatları 2018’de Ne Olur?”

Çeyrek Altın Nedir? Yatırımı Nasıl Yapılır?

Çeyrek altın, genellikle yastık altı, düğün takısı ve hediyelik olarak karşımıza çıkar. Birçok kişi eline geçen parayı veya birikimini çeyrek altın alarak değerlendirmek ister. Peki, bu ne kadar doğrudur? İşte; çeyrek altın nedir, yatırımı nasıl yapılır, konularında faydalı bilgiler sizlerle:

Ülkemizin en yaygın yatırım aracı, çeyrek altındır. Genel olarak yastık altı denen şekilde yatırımı yapılmaktadır ve bir ihtiyaç anında kuyumcuda bozdurularak nakde çevrilmektedir. Çeyrek altın hediye etmek, bir gelenek haline gelmiştir. Düğünlere, bebek ve ev görmesine giderken mutlaka yakınlık derecesine göre çeyrek altın hediye götürürüz. Son yıllarda çeyrek altın fiyatlarının 200 lirayı geçmesiyle birlikte yerini, gram altına bıraksa bile hala popüler olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Okumaya devam et “Çeyrek Altın Nedir? Yatırımı Nasıl Yapılır?”

Güvenli Altın Ticareti Nasıl Yapılır?

Bu yazıda; güvenli altın yatırımının nasıl ve nerede yapıldığı konusunda detaylı bilgiler bulunmaktadır.

Altın yatırımı günümüzde daha güvenli şekillerde yapılabilmektedir ve bu sayede de daha yüksek kazançlar elde edilebilmektedir. Eskiden takı, süs eşyası olarak alınan ve evlerde yastık altın olarak tabir edilen şekillerde biriktirilen altın günümüzde çok daha iyi olanaklar altında biriktirilmektedir. Fiziki olmayan alım – satımlar güvenliği sağlarken, risklerin de önüne geçmektedir. Bu sayede daha kazançlı sonuçlar elde edilebilmektedir. Okumaya devam et “Güvenli Altın Ticareti Nasıl Yapılır?”